Home >O nás >O nás

O nás

Kovovýrobu nožířských a manikúrních výrobků založil DUP v roce 1949 v Novém Rychnově nedaleko Pelhřimova. Zavádění této výroby v DUP se účastnil německý nožíř Anton Fritz, který se v Čechách oženil a založil rodinu. Anton Fritz se vyučil nožířem v Solingenu, německém městě v Severním Porýní-Vestfálsku, které je vyhlášené svou nožířskou tradicí sahající až do hlubokého středověku.

Spojením zkušeností ze Solingenu s řemeslnou zručností českých dělníků vznikla výroba manikúrních nástrojů, které se díky příznivému poměru kvality a ceny začaly uplatňovat na tuzemském i zahraničním trhu.

Postupně divize KOVO rozšířila využití technologického vybavení i pro kooperace ve výrobě malých kovových dílců pro klienty v jiných průmyslových oborech, kterým nabízí přesný střih, lisování, kalení, niklování, CNC obrábění, omílání, elektroerozivní obrábění, tepelné zpracování, drátový program a výrobu nástrojů na přesný střih.

Divize KOVO zahrnuje závod kovovýroby v Novém Rychnově s cca 40 zaměstnanci. KOVO má k dispozici lisovnu s klasickými lisy i s lisy na přesný střih. Dále provozuje linku povrchových úprav, galvanického závěsového a bubnového pokovování, využívá stroje na přesné obrábění a má vlastní nástrojárnu na výrobu lisovacích nástrojů.

Divize KOVO je tradičním výrobcem nůžek, pinzet, pilníčků a dalších instrumentů používaných pro manikúru a pedikúru. Přesný střih, lisování, galvanické pokovování, tepelné zpracování včetně odvodíkování  a další technologie jsou rovněž využívány pro kooperační hromadnou výrobu menších kovových dílců pro klienty v elektrotechnickém, automobilovém a jiném průmyslu.

Máte na nás nějaký dotaz mebo chcete poptat produkt?

Neváhejte se na nás obrátit.
Vaše požadavky zpracováváme každý pracovní den!

Zobraz modal okno validace
Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Doplňující informace:
* - Takto označené položky je nutné vyplnit