Home >DUP kovo >Historie DUP KOVO

Historie DUP KOVO

Tradice a současnost

DUP – družstvo bylo založeno v Pelhřimově v červenci 1945 a zaměřilo se na výrobu nástrojů a souprav péče o tělo a proto již v roce 1949 začalo budovat v Novém Rychnově - malém městysu nedaleko Pelhřimova – továrnu na výrobku nůžek, kleští, štipek, pinzet, pilníčků a dalších instrumentů pro manikúru a pedikúru. 

Zavádění této výroby v DUPu se účastnil německý nožíř Anton Fritz, který se v Čechách oženil a založil rodinu. Anton Fritz se vyučil nožířem v Solingenu, německém městě v Severním Porýní-Vestfálsku, které je vyhlášené svou nožířskou tradicí sahající až do hlubokého středověku.
Spojením zkušeností Antona Fritze ze Solingenu s řemeslným fortelem českých dělníků vznikla výroba nástrojů, které se svojí kvalitou vyrovnaly těm ze Solingenu, ale cenově byly a jsou přístupné českým zákazníkům. Již v roce 1955 zahájil DUP export do zahraničí, takže se výrobky se s logem DUP – stylizovaným lipovým lístkem – staly známými ve všech zemích střední a východní Evropy. Na těchto trzích se DUP postupně stal největším výrobcem nástrojů pro manikúru a pedikúru a tyto produkty prodává nejen individuálně ale také v soupravách a obalech z kůže, umělé kůže i plastu.
Postupně začal DUP KOVO využívat svoje technologické vybavení i pro kooperace ve výrobě malých kovových dílců pro klienty v elektrotechnickém, automobilovém a jiném průmyslu, kterým nabízí přesný střih, lisování, kalení, niklování, CNC obrábění, omílání, elektroerozivní obrábění, tepelné zpracování, drátový program a výrobu nástrojů na přesný střih.

Mohlo by Vás zajímat

Svaz českých a moravských výrobních družstev v úterý 28. listopadu informoval o úspěchu výrobního družstva DUP Pelhřimov v soutěži Českých sto nejlepších 2017. Družstvo bylo oceněno v rámci oborové kategorie Zaměstnanost & družstevnictví.

přečíst
Dotazník

Máte na nás nějaký dotaz mebo chcete poptat produkt?

Neváhejte se na nás obrátit.
Vaše požadavky zpracováváme každý pracovní den!

Zobraz modal okno validace
Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Doplňující informace:
* - Takto označené položky je nutné vyplnit